Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

Archive for Srpen 2010

POZVÁNKA NA LORETÁNSKÉ SLAVNOSTI 2010

Město Rumburk vás zve na Loretánské slavnosti 2010 konané v sobotu 18. 9. 2010 v loretánském areálu v Rumburku. Součástí programu jsou dobové tance a hudba souboru Villanella a Al Fianco z Liberce, renesanční hudba Dua HADR, ale i pohádky a hry pro děti a tvoření ve výtvarných dílnách.Akce je součástí projektu Podpora rozvoje cestovního ruchu v Rumburku, který byl z oblasti podpory 4.3 Podpora marketingu a tvorby a rozvoje produktů cestovního ruchu Regionálního operačního programu Severozápad podpořen částkou 4,6 milionu korun. Projekt je zaměřen na informační, marketingovou a propagační podporu služeb a produktů v cestovním ruchu pro návštěvníky Rumburku a blízkého okolí a posílení pozice Městského informačního centra v Rumburku v rámci Šluknovského výběžku. Cílem je vytvoření ucelené a strukturované nabídky propagačních materiálů, zaměřených na dosud nerozvinuté oblasti cestovního ruchu Šluknovska, prezentace na veletrzích cestovního ruchu a propagace regionálních akcí.

pozvanka-6
pozvánka5.pdf (152 kB)

INSTALAČNÍ DEN IS BENEFIT7 A MONIT7


Vážení žadatelé,


1.září a v sobotu 4. září 2010 bude probíhat instalace na informačních systémech Benefit7 a Monit7. V době instalace nebudou aplikace přístupné.


Děkujeme za pochopení.


Instalační den 1. září

MONIT7 : 8:00 – 21:00 hod.

BENEFIT7: 8:00 – 21:00 hod.


Instalační den 4.září

MONIT7: 8:00 – 14:00 hod.

BENEFIT7: 8:00 – 14:00 hod.


V CHRÁMU CHMELE A PIVA V ŽATCI BYLA UKONČENA DRUHÁ ETAPA


V Žatci byla v pátek 27. srpna 2010 slavnostně ukončena druhá etapa stavební části projektu Chrám Chmele a Piva. Projekt se začal realizovat před dvěma lety. “Z Regionálního operačního programu Severozápad byl podpořen částkou více než 211 miliónů korun, přičemž celkové náklady se vyšplhají na 245 milionů korun“, připomněla hned v úvodu hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.Ukončení druhé etapy projektu – revitalizace významných kulturních památek žateckého centra si tak zasloužilo slavností pojetí. Na zahradě restaurace U Orloje se tak u mikrofonu vystřídali projektanti, realizátoři, dodavatelé, představitelé města, Ústeckého kraje, Regionální rady Regionu soudržnosti Severozápad a další hosté.V současné době se mohou návštěvníci podívat například na měděný Chmelový orloj s hodinovým ciferníkem a zvěrokruhem, který je podle realizátorů světovým unikátem. Dále je k vidění labyrint – bludiště z velkých pivních žoků, Erbovní síň se znaky všech měst a obcí Žatecka, u nichž se pěstuje nebo pěstoval chmel.O pár metrů dál turista nalezne Chmelařské muzeum, kde se za pár měsíců začne vařit pivo, neboť tu vyrůstá minipivovar. Zpřístupněn v nejbližších týdnech bude i Chmelový maják, jeho součástí je i multimediální výtah s 3D technologiemi s pohledem na Žatec z balkónu. A podobných atrakcí po dokončení projektu bude mnohem více. Plný provoz se všemi atrakcemi pro turisty bude zahájen příští rok na jaře, část Chrámu se však otevře už za týden při Dočesné.


NOVÝ MOST Z ROP SZ VYROSTL V OBCI PILA NA KARLOVARSKU


Obyvatelé obce Pila na Karlovarsku se mohou těšit z nového mostu od 23. srpna 2010, kdy proběhlo slavnostní otevření mostu přestřižením pásky.

Modernizace mostu ev.č. 2086-1 v obci Pila byla financována v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad jako součást uceleného projektu“Rozvoj dopravní infrastruktury silnic II. a III. třídy v Karlovarském kraji –II. etapa“, a to v celkovém nákladu stavby téměř 12 milionů korun.

V rámci celkové modernizace mostu, která se uskutečnila v relativně krátkém časovém úseku od 1. dubna 2010 do 20. srpna 2010, byla provedena úplná demolice nevyhovující nosné dvoupolové konstrukce včetně středního pilíře. Nový most byl založen na původních sanovaných opěrách zesílených mikropilotami. Vodorovnou nosnou konstrukci mostu tvoří prefabrikované T nosníky, které jsou spřaženy železobetonovou deskou. Dále byly na novém mostě provedeny izolace, římsy, nové povrchy z asfaltového betonu, nové zábradlí a přeložka výtlačného potrubí kanalizace. Pro zajištění průchodu tamějších obyvatel během stavebních prací byla zřízena provizorní lávka. Při slavnostním otevření tak starosta obce Pila Mgr. Stanislav Hoffman poděkoval všem přítomným obyvatelům obce za trpělivost při stavebních pracích.


ZANIKLÉ OBCE NA BŘEZOVSKU


Město Březová Vás srdečně zve na prezentaci projektu Využití fenoménu zaniklých obcí pro rozvoj cestovního ruchu – 1. etapa, která se koná 26.8.2010 v 16 hodin v zámeckém parku na Kostelní Bříze.

Na tento projekt získalo město dotaci z oblasti podpory 4.3 Podpora marketingu a tvorby a rozvoje produktů cestovního ruchu z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši 1,8 milionu korun.


Obsahem projektu je vytvoření naučné stezky, konkrétně dvou vycházkových tras, po zaniklých obcích Slavkovského lesa prostřednictvím informačních tabulí a propagačních materiálů –publikace o zaniklých obcích Březovska (Bystřina, Krásná Lípa, Ostrov, Paseka, Smrkovec, Studánka, Žitná), propagační leták naučné stezky s popisem stezky a základními informacemi o ní, internetové stránky, mapa naučné stezky a putovní výstava. Tím se zpřístupní a efektivně využije dosud neprobádaná, přírodně i historicky nesmírně zajímavá lokalita západní části Slavkovského lesa a zachová tak vzpomínku na ne příliš radostné historické okamžiky, ale i na lidi, kteří zde žili a kteří svou pílí a zručností dokázali zajistit obživu i v méně pohostinných oblastech.


Pozvánka