Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

Archive for Listopad 2010

INSTALAČNÍ DEN IS BENEFIT7 A MONIT7


Vážení žadatelé,


1. prosince 2010 od 8:00 do 17:00 hodin bude probíhat instalace na informačních systémech Benefit7 a Monit7. V době instalace nebudou aplikace přístupné.


Děkujeme za pochopení.V ABERTAMECH MAJÍ DÍKY ROPu ZREKONSTRUOVANÉ NÁMĚSTÍ


Ke slavnostnímu otevření otevření zrekonstruovaného náměstí došlo v malém městečku Abertamy. Slavnostního aktu se zúčastnil místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Tomáš Hybner společně s ředitelem Úřadu Regionální rady Petrem Kušnierzem.Rekonstrukce náměstí skončila ve městě Abertamy po 13 měsících, zahájena byla v říjnu 2009. Krušnohorské město na ní získá z Regionálního operačního programu Severozápad více než 52 milionů korun.Nové abertamské náměstí vychází z podoby, kterou měl střed tohoto hornického města ve třicátých letech minulého století. Na náměstí se tak vrátil park i kašna, která byla kdysi jednou z jeho dominant. Kromě toho veřejné prostranství dostalo nový povrch, proběhla rekonstrukce osvětlení a mobiliáře a bylo doplněno několik nových prvků, mimo jiné i bronzový reliéf Krušných hor.Projekt rekonstrukce veřejných prostranství, který město předložilo do Oblasti podpory 2.2 Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury.

V ÚSTÍ NAD LABEM SE OTEVŘEL AKTIVNÍ PARK ZA 82 MILIÓNŮ KORUN


Projekt „Městské sady – aktivní park“ se realizoval díky Regionálnímu operačnímu programu Severozápad, který tento projekt podpořil částkou 76 miliónů korun. Ve středu 27. října došlo k jeho slavnostnímu otevření. Cílem projektu bylo vytvoření moderního, aktivního městského parku z kvalitní zelení, tak aby byl park přitažlivější pro obyvatele Ústí nad Labem.Aktivní park nabízí možnost volno časového vyžití pro všechny věkové kategorie. Například zde vzniklo dětské hřiště, petangue, terén pro kolečkové brusle a skateboarding.Dále došlo k rekonstrukci objektu koncertního pavilonu tzv. „Mušle“, která je nyní vhodná pro kulturní vyžití obyvatel města v podobě možnosti pořádání divadelních představení a koncertů. Nedílnou součástí projektu byla také rekonstrukce toalet a skladu zahradních potřeb.Projekt uspěl v rámci 10 výzvy – Podpora rozvojových pólů regionu a práce trvaly jedenáct měsíců.

ÚŘAD REGIONÁLNÍ RADY HOSTIL TÉMATICKÝ SEMINÁŘ

Na čtyřicet zástupců z řad měst, organizací nebo soukromých subjektů se zúčastnilo tématického tématického semináře „Urbánní rozměr Regionálního rozvoje“. Ten pořádalo ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Číst více »

Z MERKLÍNA SMĚREM NA PERNINK JE HOTOVÝ DALŠÍ ÚSEK SILNICE


Řidiči v Karlovarském kraji si oddychli, celková uzavírka směrem na Pernink skončila. Na rekonstruovanou silnici z Hroznětína do Merklína navázal nový, více než kilometrový úsek silnice do Pstruží. „Tato silnice je druhou nejdiskutovanější komunikací v našem kraji, hned po rychlostní silnici R6, především v souvislosti s obavami, že tudy bude projíždět tranzitní doprava ve směru z Německa a zpět. Nic takového v plánu nemáme, ale lidé z obcí, které leží na trase, se potřebují bez problémů a bezpečně dopravit do práce, navíc se jedná o poměrně turisticky vytíženou silnici,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil.Rekonstrukce silnice byla náročná a trvala více než rok především díky opěrným a obkladním zdem, které úsek lemují. Celkové náklady stavby činily 77,5 milionů korun, z čehož 92,5% nákladů bude pokryto dotací z ROP Severozápad. Projekt Rozvoj dopravní infrastruktury silnic II. a III. třídy v Karlovarském kraji byl podpořen v rámci Oblast podpory 3.1 Rozvoj dopravní infrastruktury regionálního a nadregionálního významu.


Stavbaři komunikaci rozšířili a její stabilitu zajistili zbudováním 376 metrů opěrných zdí na břehu koryta říčky Bystřice. Dalších 580 metrů obkladních zdí bylo zapotřebí vystavět na zářezové straně silnice. Dále byla provedena úprava odvodňovacího systému včetně opravy všech propustků, byla osazena záchytná bezpečnostní zařízení, vodorovné a svislé dopravní značení a byly zřízeny dva nové autobusové zálivy, které jsou umístěny mimo průběžné jízdní pruhy silnice.


Zdroj: www.kr-karlovarsky.cz