Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

Archive for Duben 2011

INSTALAČNÍ DEN IS BENEFIT7 A MONIT7


Vážení žadatelé,


v pondělí 2.5.2011 v době od 8:00 do 17:00 hodin bude probíhat instalace na informačních systémech Benefit7 a Monit7. V době instalace nebudou aplikace přístupné.


Děkujeme za pochopení.


NA VELIKONOČNÍ NEDĚLI SE TURISTŮM OTEVŘE ZÁMEK NOVÝ HRAD V JIMLÍNĚ U LOUN

Již tuto neděli 24. dubna se budou moci návštěvníci podívat do zámku Nový hrad v Jimlíně u Loun. Na Jiřího se zámek otevře a turistům bude sloužit po celou sezónu a to od středy až do neděle do konce září. Na zámku v Jimlíně u Loun je k vidění několik stavebních stylů   z různých století vedle sebe, což je velmi neobvyklé. Kromě toho se tu zachovaly jedinečné renesanční malované dřevěné stropy, gotické fresky, nebo dokonce barokní sušárna ovoce, která je považována za skutečný unikát.Zámek Nový hrad v Jimlíně u Loun je v té nejlepší kondici i díky Regionálnímu operačnímu programu Severozápad, ten tento projekt podpořil částkou bezmála 44 miliónů korun. Návštěvníky zámecké expozice může také zaujmout plně vybavená dobová kuchyně nebo podzemní stáje.


Dojem nezklame ani patřičně stylově zařízená zámecká hospůdka a pokud se turistům z toho místa nebude chtít domů, mohou využít zámeckého penzionu. Nezbývá než jen dodat, že návštěvní hodiny jsou od 10:00 do 17:00 hodin.

VYJÁDŘENÍ K INFORMACI O MOŽNÉM ZASTAVENÍ PLATEB ZE STRANY EVROPSKÉ KOMISE


Ministerstvo pro místní rozvoj 14. dubna 2011 neoficiálně informovalo zástupce Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad o tom, že Evropská komise pravděpodobně pozastaví platby z unijních fondů do státního rozpočtu pro ROP Severozápad. Tento případný krok Evropské komise nemá přímý vliv na proplácení dotací příjemcům. Dotace jsou příjemcům hrazeny z národních zdrojů. Teprve následně, po certifikaci Ministerstvem financí, jsou tyto prostředky propláceny z unijních fondů do českého státního rozpočtu.

Úřad Regionální rady ani příslušná ministerstva nemají k dispozici informaci o konkrétním důvodu pozastavení plateb, pravděpodobně ale souvisí s probíhajícím policejním vyšetřováním. Toto vyšetřování je vedeno proti jednotlivcům a nijak nezpochybnilo systém rozdělování dotací.


NOVÝ ZIMNÍ STADIÓN V CHOMUTOVĚ BUDE BRZY OTEVŘEN VEŘEJNOSTI


Koncem dubna 2011 plánuje město Chomutov otevřít pro veřejnost nový zimní stadión. Zároveň bude do užívání předána sousední nová tréninková hala s moderně vybavenými šatnami. Výstavba obou sportovišť byla realizována v rámci chomutovského integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) a ROP Severozápad podpořil jejich vybudování částkou bezmála 360 milionů korun. „Nový zimní stadion s kapacitou přes 5 tisíc osob a tréninkovou halu jsme řešili jako dva samostatné projekty. Oba jsou v tuto chvíli ukončeny, zkušební provoz probíhá bez problémů a nic nebrání tomu, aby zimní stadion 30.dubna ve 14:00 hodin slavnostně přivítal první návštěvníky,“ uvedla Petra Brožíková, pracovnice úseku projektů IPRM Chomutov.Na své si přijdou jak fanoušci ledního hokeje, tak milovníci ostatních sportů. Tréninková hala bude sloužit i pro účely veřejného bruslení a aktivity krasobruslařského klubu, žákovských a juniorských hokejových družstev.Mladí sportovci zde mají kromě jiného k dispozici posilovnu, tělocvičnu či regenerační místnost. Nezbytnou součástí celého areálu jsou nově vybudovaná parkoviště pro velký počet návštěvníků.Celý areál vyrůstá v lokalitě bývalých Vinohradských kasáren, v blízkosti Kamencového jezera. V rámci IPRM Chomutov za podpory ROP Severozápad vyroste do konce roku 2012 v blízkosti zimního stadiónu také oddychové a relaxační centrum, kulturně společenské centrum či letní stadión s tréninkovým zázemím. Oddychové a relaxační centrum nabídne návštěvníkům několik bazénů včetně atrakcí. Součástí kulturně společenského centra budou moderní kinosály s 3D technologií, klubovny, kanceláře či prostory pro neziskové organizace. Plánovaná jsou zde filmová promítání, výstavy, besedy, projekce aj. V areálu bývalých Vinohradských kasáren nebude chybět ani inline-skate dráha, kterou obyvatelé Chomutova postrádají. Dotace z ROP SZ na tyto tři další projekty by měla činit více než 556 miliónů korun.


Vizualizaci celého areálu s podrobnějším popisem jednotlivých projektů naleznete zde.

INSTALAČNÍ DEN IS BENEFIT7 A MONIT7


Vážení žadatelé,

v sobotu 9.4 v době od 19:00 do 24:00, ve středu 13.4. v době od 21:00 do 24:00 a v sobotu 16.4. od 8:00 až neděle 17.4. do 16:00 bude probíhat instalace na informačních systémech Benefit7 a Monit7. V době instalace nebudou aplikace přístupné.


Děkujeme za pochopení.