Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

Archive for Leden 2012

INSTALAČNÍ DEN IS BENEFIT7 A MONIT7+

Vážení žadatelé, ve středu 1. února 2012 budou od 8:00 do 17:00 hodin probíhat pravidelné instalace na informačních systémech Benefit7 a Monit7+. V době instalace nebudou aplikace přístupné. Děkujeme za pochopení.

PROJEKTY NA PODPORU CESTOVNÍHO RUCHU JSOU ÚČINNÉ A ÚSPĚŠNÉ

Účinné a úspěšné – tak by se daly charakterizovat projekty na podporu cestovního ruchu podpořené z ROP Severozápad. Kampaň Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu Brána do Čech, která byla připravena v rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu Severozápad, získala na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně cenu za 1. místo v soutěži Velká cena cestovního ruchu v kategorii Nejlepší jednotná kampaň. Kampaň vznikla v rámci projektu Propagační a mediální kampaň Ústeckého kraje v oblasti cestovního ruchu, pro který získal Ústecký kraj z ROPu více než 9 milionů korun.

Hlavní cena za jednotnou kampaň, tedy komplexní nabídku marketingových produktů, například za průvodce, propagační letáky, mapy, venkovní reklamu na city lightech, billboardech, turistickém webovém portálu a jiné, jde ruku v ruce s nárůstem turistické návštěvnosti. Ústecký kraj ve třetím čtvrtletí 2011 zaznamenal nejvyšší nárůst počtu příjezdů turistů v České republice a ubytoval o 20,8 procent více hostů. Ani dvě předchozí čtvrtletí na tom nejsou jinak. V prvním čtvrtletí byl s 25procentním nárůstem příjezdů jasný favorit a ve druhém čtvrtletí skončil druhý za Prahou.

Za dílčí materiály, které v rámci Brány do Čech vznikly, získal Ústecký kraj ceny už v loňském roce, když zprovoznil jako součást projektu interaktivní webový turistický portál www.branadocech.cz. Například krátce po spuštění v polovině ledna 2011 si z brněnského veletrhu cestovního ruchu odvezl cenu za první místo v kategorii Nejlepší turistický portál. Různá ocenění získaly i další dílčí aktivity kampaně.

Turisty do Ústeckého kraje přivádějí i další úspěšné projekty podpořené z ROP Severozápad. Památná místa, kde se rodily dějiny České republiky, mapuje a představuje projekt Po stopách praotce Čecha aneb Staré pověsti české v Ústeckém kraji. Informační cedule u silnic informující o památkách a zajímavostech v regionu pak Ústecký kraj instaloval v rámci projektu Kulturně turistické značení na dálnicích a silnicích Ústeckého kraje, který byl podpořen částkou bezmála 6,5 milionu korun.

To, že ROP Severozápad podporuje kvalitní projekty dokládá i to, že cenu v kategorii Nejlepší marketingová kampaň si z Brna odvezli také zástupci o.p.s České Švýcarsko. Ocenění za třetí místo získali za kampaň připravenou v rámci projektu Marketing cestovního ruchu v Českém Švýcarsku, na jehož realizaci ROP Severozápad přispěl částkou bezmála 9 milionů korun. Kampaň porotu zaujala mimo jiné svým  výstavním stánkem a poutavými propagačními tiskovinami – turistickým sezónním magazínem či sérií drobných suvenýrů  (pexeso, stolní hra, leporelo atd.).

VYJÁDŘENÍ K PROJEKTŮM KRAJSKÉ ZDRAVOTNÍ A.S.

Při řešení projektů Krajské zdravotní a.s. bere Regionální rada a Úřad Regionální rady v úvahu všechny relevantní dokumenty a podněty. V souvislosti s podezřením na předražení při nákupu pořizovaných přístrojů pracuje tedy dlouhodobě jak s výsledky auditu společnosti Deloitte Advisory, který zadalo Ministerstvo financí, tak nově i se znaleckým posudkem společnosti American Appraisal, který si v rámci vyšetřování nechala vypracovat Policie ČR. Je nutné konstatovat, že posudek společnosti American Appraisal, dospěl k závěru, že při nákupu zdravotnických přístrojů KZ a.s. nedošlo k předražení a celková cena pořízených přístrojů se nachází v pásmu cen v čase a místě obvyklých. Rozdíl ve výsledcích auditů a názorech obou společností je způsoben tím, že zatímco Deloitte Advisory posuzovali pořizovací ceny pouze některých přístrojů, American Appraisal posuzovali cenu za celou zakázku, tj. celkovou cenu za všech přístrojů pořízených v rámci projektů KZ a.s.

Úřad Regionální rady se bude nyní posudkem dále zabývat. Seznámí se podrobně s jeho metodikou a ověří jeho výsledky. Pokud se ztotožní s jeho závěry, nebude dále otázku cen přístrojů přezkoumávat, pokud k tomu nezíská zásadní podnět. Případné sankce vůči Krajské zdravotní a.s. diskutované v mediích by tedy vycházely z rozhodnutí ÚOHS a výsledků veřejnosprávní kontroly, kterou Úřad Regionální rady provedl. V současné době se Úřad Regionální rady zabývá námitkami, které Krajská zdravotní a.s. proti výsledkům této kontroly podala.

ROP SEVEROZÁPAD ZÍSKAL DALŠÍCH 380 MILIONŮ

Regionální operační program Severozápad získal navíc dalších 380 milionů korun pro podporu projektů v Ústeckém a Karlovarském kraji. Rozhodla o tom Evropská komise, která  na konci loňského roku schválila revizi operačního programu. Přibližně 268 milionů korun z dodatečné alokace bude určeno pro podporu modernizace regionální dopravní infrastruktury. 112 milionů pak ROP Severozápad rozdělí mezi projekty zaměřené na rozvoj v oblasti lidských zdrojů, tedy především na modernizaci škol a školských zařízení. Proces revize Regionálního operačního programu Severozápad probíhal od prosince 2010 a kromě navýšení alokace zahrnoval také úpravy některých dílčích indikátorů operačního programu. Nová verze programového dokumentu je ke stažení zde.