Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Městský úřad v Třebenicích
  • Silnice v Krásné Lípě

SMLOUVY O POSKYTNUTÍ DOTACE PODEPSALY OBCE HÁJ U DUCHCOVA, BROZANY NAD OHŘÍ I LIBOCHOVICE

17. července 2014 Přes pět milionů korun do Háje u Duchcova, 23 milionů korun do Brozan nad Ohří nebo necelých 12 milionů do Libochovic. Takové jsou celkové způsobilé výdaje projektů, které na jaře roku 2014 schválil Výbor Regionální rady, a jejichž zástupci podepsali na Úřadu Regionální rady dokumenty potřebné pro uzavření smluv. Jak Brozany nad Ohří, tak Háj u Duchcova, předložily své projektové žádosti v rámci 51. výzvy Regionálního operačního programu Severozápad, konkrétně v oblasti podpory 2.2 Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury. Libochovice uspěly s projektovou žádostí v oblasti podpory 4.1 Budování a rozvoj atraktivit a infrastruktury CR (Severozápad) s projektem „Zkvalitnění turistické infrastruktury ve městě Libochovice“.

DSC_2568

ilustrační fotografie

 

Podíl dotace z ROP Severozápad činí v Brozanech nad Ohří necelých 20 milionů korun.  Městys chce peníze využít na rekonstrukci a nástavbu objektu stávající hasičské zbrojnice, kde by mělo vyrůst volnočasové centrum. Součástí projektu, který zajistí širší a kvalitnější nabídku volnočasových aktivit pro obyvatele, je také revitalizace přilehlého venkovního prostranství.

Brozany_podpis 2014

Podpis smlouvy – Brozany nad Ohří

V Háji u Duchcova počítají s evropskou dotací ve výši téměř 4,5 milionů korun. Projekt „Rekonstrukce fyzické infrastruktury obce“ je zaměřen na rekonstrukci veřejného prostranství v těsné blízkosti budovy obecního úřadu jako místo pro shromažďování občanů a pořádání kulturních a komunitních akcí. Samozřejmostí je vytvoření prostoru i pro volnočasové aktivity obyvatel se třemi cvičebními prvky ve vzdálenosti 650 m od budovy obecního úřadu nebo rekonstrukce doplňující infrastruktury (chodníků, zábradlí a zeleně).

Háj u Duchcova_podpis 2014

Podpis smlouvy – Háj u Duchcova

Libochovice z Regionálního operačního programu Severozápad získají prostředky ve výši téměř 10 milionů korun. Peníze budou využity na zlepšení dostupnosti libochovického zámku především pro pěší návštěvníky, a to prostřednictvím rekonstrukce klíčových přístupových komunikací k zámeckému areálu. Součástí projektu je také dovybavení revitalizovaných prostor turistickým informačním a navigačním systémem a městským mobiliářem (lavičky, odpadkové koše).

Libochovice_podpis 2014

Podpis smlouvy – Libochovice