Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

ČESKÉ ŠVÝCARSKO A KRUPKA ZÍSKAJÍ DOTACE Z ROP SEVEROZÁPAD

21. července 2014 – Dotace z Regionálního operačního programu Severozápad získají České Švýcarsko o.p.s. a město Krupka. Vyplývá to ze smluv, které oba subjekty nedávno podepsaly na Úřadě Regionální rady v Ústí nad Labem.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko získala podporu pro projekt s názvem Rozšíření marketingové podpory cestovního ruchu na okrajové části destinace České Švýcarsko. Konkrétně jde o části Benešovsko, Krásnolipsko a Šluknovsko v regionu České Švýcarsko.

 na web ČS

Cílem je podpora všestranného a trvale udržitelného rozvoje cestovního ruchu zejména v okrajových destinacích regionu Českého Švýcarska, zajištění marketingových aktivit propagujících České Švýcarsko a okrajové destinace na trhu cestovního ruchu, podpora vzniku regionálních partnerství v oblasti cestovního ruchu, spolupráce s ostatními subjekty v oblasti cestovního ruchu, propagace významných kulturních akcí zejména v okrajových destinacích regionu České Švýcarsko, vytváření příznivého image okrajových oblastí této turistické destinace, podpora marketingových produktů cestovního ruchu s šetrným přístupem k životnímu prostředí a zajištění informovanosti nejširší veřejnosti o nabídce cestovního ruchu v Českém Švýcarsku a jeho okrajových destinacích.

Projekt by měl být ukončen 31. července 2015. Dotace z ROP Severozápad představuje 1,67 milionu korun.

Město Krupka podepsalo smlouvy na tři projekty: Obnova parku Herty Lindnerové, Přestavba bývalé fary na hasičské muzeum a Rekonstrukce domu č.p. 32 pro potřeby Městského úřadu v Krupce – Bohosudově.

20140721_podpis Krupka

Obnova parku Herty Lindnerové Krupka spočívá v revitalizaci významného veřejného prostoru v blízkosti centra města a rozšíření a zkvalitnění nabídky rekreace a využití volného času. V parku budou upraveny komunikace včetně bezbariérových přístupů, park dostane nový mobiliář, vodní plochu s molem, dvě dětská hřiště, víceúčelové hřiště a bude vybaven zařízením pro aktivní odpočinek seniorů. Revitalizací projde zeleň a rekonstruováno bude také veřejné osvětlení.

Projekt získal dotaci z ROP Severozápad ve výši 11,33 milionu korun a měl by být dokončen 29. prosince 2015.

Přestavba bývalé fary na hasičské muzeum se týká barokního domu v Husitské ulici. Chráněná památka je nyní bez využití. Hasičské muzeum bylo zvoleno jako nejlepší varianta pro využití prázdné a chátrající budovy. Město Krupka totiž má k dispozici velmi kvalitní výstavní mobiliář historické hasičské techniky, který vznikal a byl ošetřován dlouhá desetiletí díky práci dobrovolníků z řad místních hasičů. Chyběly pouze vhodné prostory pro umístění vzácných exemplářů. Projektem vznikne více než 400 m2 ploch, coby nové atrakce cestovního ruchu. Poloha muzea v turisticky atraktivní části města pod hradem Krupka v romantickém prostředí Husitské ulice je pro muzeum velmi výhodná.

Projekt má být hotov do 29. července roku 2015, dotace z ROP Severozápad dosáhla 11,65 milionu korun.

Projekt rekonstrukce domu č.p. 32 řeší umístění pracovišť Městského úřadu v Krupce – Bohosudově. V domě byl dříve františkánský klášter. Po rekonstrukci současných tří nevyužitých křídel objektu typu  brownfield tu bude vytvořeno odpovídající místo pro výkon veřejné správy, které zkvalitní infrastrukturu občanské vybavenosti v centru města. V rámci stavebních prací bude budova staticky zajištěna a stavebními úpravami projdou západní, jižní a východní křídlo, upraveno bude nádvoří a předlážděn chodník podél západního křídla. Součástí projektu budou také nové vnitřní rozvody vody, kanalizace, elektřiny, vytápění, vzduchotechniky a plynu.

Podle předpokladu má být projekt hotov do konce příštího roku, dotace z ROP Severozápad činí 47,18 milionu korun.