Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Městský úřad v Třebenicích
  • Silnice v Krásné Lípě

ROK PO ÚSPĚŠNÉM RESTARTU HODNOTÍ ROP SEVEROZÁPAD REALIZOVANÉ PROJEKTY

13. srpna 2014 – Po roce od úspěšného restartu Regionálního operačního programu Severozápad se jeho vedení zabývá hodnocením výsledků. S projekty realizovanými z dotace ROP Severozápad se 13. srpna 2014 v Žatci a Litoměřicích seznámili starostka Žatce Zdeňka Hamousová, ředitelka Úřadu Regionální rady ROP Severozápad Jana Havlicová, místopředseda Regionální rady Severozápad Milan Pipal a člen Výboru Regionální rady a místostarosta Litoměřic Jan Szantó.

„Přesvědčili jsme se o tom, že všechny navštívené projekty jsou funkční a slouží občanům. Zaměřili jsme se na projekty věnované sportu a využití volného času mládeže nebo podpoře turistického ruchu a i po několika letech, které uplynuly od realizace je zřejmé, že zájem veřejnosti o jejich využití je vysoký. Pro ostatní města, obce a další subjekty, které dosud o dotace nežádaly, to může být příklad toho, že evropské dotace lze účelně využít na podporu investic, které zlepší život občanům v našem regionu,“ uvedl Milan Pipal.

20140813_Ž+LTM 1

V Žatci byl součástí programu rekonstruovaný stadion Mládí a Chrám chmele a piva. „Oba projekty jsou pro naše město přínosem. Stadion využívají ke sportování okolní školy a po zbytek dne slouží veřejnosti. Chrám chmele a piva je atraktivní objekt, který přivedl do Žatce tisíce turistů,“ potvrdila starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

20140813_Ž+LTM 2

 

V Litoměřicích navštívili zástupci ROP Severozápad rekonstruovaný Zimní stadion – Kalich aréna. „Projekt pomohl zachránit existenci hokeje ve městě. A nejde jen o to, že se na stadionu hraje první liga, ale dobré podmínky pro sportování tu mají i žáci a dorostenci, vznikla tu tělocvična pro judisty a další sporty. Je tu prakticky nepřetržitě plno,“ dodal Jan Szantó.

20140813_Ž+LTM 3