Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

Archive for Únor 2015

MEZI MALÝMI A STŘEDNÍMI MĚSTY JE O DOTACE Z ROPU STÁLE VELKÝ ZÁJEM

Žadatelé z řad středních a malých měst mají o dotace z Regionálního operačního programu Severozápad stále velký zájem. Do 24. 2. 2015, kdy končily výzvy k předkládání projektů v oblasti podpory 2.2 – Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury a 1. 2 – Podpora revitalizace a regenerace středních a malých měst, zaevidoval Úřad Regionální rady celkem 52 žádostí o dotace ve výši přes 572 milionů korun podílu dotace z EU. Alokovaná částka je přitom celkem 300 milionů korun.

Množství podaných žádostí potvrzuje zájem ze strany obcí, „Těší mne, že města, obce i instituce o prostředky z regionálního operačního programu stojí i přes to, že program v letošním roce končí a na realizaci zbývá málo času. Hodnocení projektů si vyžádá i přes maximální úsilí úřadu určitý čas a může se stát, že projekty podané do výše uvedených výzev budou schvalovány až na srpnovém zasedání Výboru Regionální rady. Je proto důležité, aby žadatelé nevyčkávali na podpis smluv a s realizací začali co nejdříve. Zároveň není nutné se obávat nedostatku prostředků, program je připraven v případě kvalitních projektů částku vyhlášenou ve výzvě navýšit.“, říká ředitelka Úřadu Regionální rady Jana Havlicová.

Výše uvedené výzvy nebyly jediné, které Úřad Regionální rady v letošním roce vyhlásil. Stále ještě aktuální jsou výzvy týkající se integrovaných plánů rozvoje měst pro Ústí nad Labem a Karlovy Vary (výzvy končí 8. dubna 2014) a výzva týkající se infrastruktury v oblasti lidských zdrojů (lhůta pro podání žádostí běží do 20. 3. 2015). Zbývající alokace na tyto výzvy je přes 320 milionů korun.

Celkový výčet žádostí podaných do výzev č. 67 a 69 s jednotlivými finančními objemy naleznete v přiložené tabulce.

OMEZENÍ PROVOZU ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ ÚŘADU REGIONÁLNÍ RADY

V souvislosti s příjmem nových projektových žádostí podávaných v rámci 67. a 69. výzvy ROP SZ si dovolujeme upozornit na omezení provozu územních pracovišť – oddělení administrace projektů v Ústí nad Labem a Karlových Varech. Projektoví manažeři oddělení administrace projektů nebudou ve dnech 19. 2. 2015 – 24. 2. 2015 dostupní pro osobní konzultace (s výjimkou již předem nasmlouvaných konzultací). V tomto období se budou plně věnovat příjmu projektových žádostí.

Děkujeme za pochopení.