Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

VÝBOR REGIONÁLNÍ RADY SCHVÁLIL NOVÉ PROJEKTY V RÁMCI IPRM

Výbor Regionální rady (VRR) na svém zasedání 10. března 2015 schválil další projekty z výzev č. 56 a 57 týkajících se Integrovaného plánu rozvoje měst v Ústeckém a Karlovarském kraji.Celkem se jedná o dvanáct projektů v Ústí nad Labem, Děčíně, Mostě a Karlových Varech (viz přiložená tabulka). Největší dotaci v rámci těchto výzev Úřad Regionální rady poskytne na ústecký projekt plaveckého areálu Klíše, a to téměř 154 milionů korun.

 

DSC_0417

 

 

 

Ředitelka Jana Havlicová spolu s předsedou Milanem Pipalem na tiskové konferenci seznámili přítomné také s průběhem realizace ROP Severozápad. „Program patří mezi rizikové jen z toho důvodu, že byl pozastaven. Aktuálně se snažíme vyčerpat maximum peněz a úřad šlape, jak má,“ uvedl předseda. Úřad má v současnosti stále vyhlášené výzvy, přičemž ukončení příjmu žádostí je 20. března pro oblast podpory 1.3 Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů a 8. dubna pro oblast podpory 1.1 Podpora rozvojových pólů regionu.

„Je důležité, aby příjemci s novými projekty opravdu nevyčkávali na poslední chvíli,“ doplnila ředitelka Jana Havlicová, která tak opětovně upozornila na krátké lhůty při realizaci nových projektů. Ty mohou být schváleny až v srpnu letošního roku.

Schválené projekty z 56. a 57. Výzvy