Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

MĚSTSKÝ ÚŘAD V TŘEBENÍCÍCH SE DOČKAL REKONSTRUKCE TAKÉ DÍKY ROP SEVEROZÁPAD

Ve čtvrtek 12. března byl za účasti zástupců vedení obce a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný Městský úřad v Třebenicích. Rekonstrukce proběhla i díky dotační podpoře z Regionálního operačního programu Severozápad v celkové výši  necelých 26 mil. Kč.

DSC_0466

 

Stav úřadu byl již léta nevyhovující. Revitalizace představovala kompletní rekonstrukci tří budov včetně interiéru. Došlo k  celkové modernizaci budov č.p. 145, č.p.1 a č.p.2, které jsou součástí MěÚ. Objekt slouží především jako správní budova. V rámci akce byla vyměněna část krovů a střešní krytina. Zcela nová je elektroinstalace, odpady a rozvod vody. Budovy jsou z části zatepleny a na budově s poštou jsou instalována nová okna. Na všech třech objektech je nová fasáda a je také vydlážděný celý dvůr úřadu, který dnes odkrývá i část kanalizace. Byl zde také vybudován dnes už povinný přístup pro tělesně handicapované.

Hlavním cílem projektu bylo zajištění spokojenosti obyvatel města i obyvatel okolních obcí se službami v oblasti veřejných služeb a zvýšení kvality života v obci. Dalším cílem revitalizace objektu městského úřadu je smysluplné propojení objektů a sjednocení jednotlivých provozních částí objektu. Důležité kanceláře, které občané navštěvují nejčastěji, jsou v přízemí. Vzniklo zde infocentrum, prostory pro činnost spolků, zázemí zde má také Městská policie Třebenice. Společenský sál se zázemím je určen pro kulturní akce, akce občanů a spolků, koncerty, školení, semináře apod.

DSC_0509