Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

O DOTACE Z ROP SEVEROZÁPAD MAJÍ STÁLE ZÁJEM TAKÉ NEMOCNICE

Úřad Regionální rady přijal v pátek 20. března tři projektové žádosti v rámci výzvy č. 68, jež se týká oblasti podpory 1. 3 Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů. Vzhledem k převisu poptávky je opět jasné, že o evropské dotace mají instituce stále zájem.

Územní pracoviště v Ústí nad Labem a Karlových Varech přijala žádosti o dotace v celkové výši přes 286 milionů korun podílu dotace z EU. Alokovaná částka na výzvu je přitom 180 milionů korun.

Dvě projektové žádosti podala na Úřad Regionální rady krajská nemocnice v Karlových Varech, která by z evropských dotací ráda zakoupila nové zdravotnické přístroje a obnovila přístrojové vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici v Chebu. Podané žádosti jsou v celkové výši přes 150 milionů korun.

Třetím podaným projektem je nákup zdravotnických přístrojů pro Krajskou zdravotní a.s. (výše dotace necelých 135 milionů korun).

 

LTmr_02

 

V oblasti podpory infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů mohou kraje, jimi zřizované či založené organizace a nestátní neziskové organizace získat finanční prostředky na modernizaci a fyzickou obnovu středních škol, nákup nových strojů a technologií nebo na modernizaci a rekonstrukci infrastruktury pro poskytování sociálních služeb.

Celkový výčet podaných žádostí s jednotlivými finančními objemy naleznete v přiložené tabulce