Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

NOVÝ ÚSEK CYKLOSTEZKY OHŘE SLOUŽÍ I DÍKY PODPOŘE Z ROP SEVEROZÁPAD

Novou bezpečnější trasu podél břehu řeky Ohře mohou nyní využít cyklisté projíždějící z karlovarského Doubí až ke Svatošským skalám.  Dlouho očekávaná část páteřní Cyklostezky Ohře byla zprovozněna na počátku června letošního roku.

DSC_0961

Trasa 2,2 kilometru nového úseku vede od Doubského mostu levobřežní nivou na břehu řeky Ohře, pokračuje do ulice U Brodu a místní částí Tašovice po nově vybudované  komunikaci k jižnímu konci zahrádkářské kolonie. Přes dřevěnou, 80 metrů dlouhou lávku, která stezku spojuje s pravým břehem v Doubí, pokračuje po stávající cyklotrase ulicí Svatošská. „Nově vybudovaný úsek umožní cyklistům vyhnout se velmi frekventované silnici ve směru z Karlových Varů na Plzeň s intenzivní kamionovou dopravou a výrazným stoupáním. Trasa je daleko bezpečnější, to vidím jako největší přínos,“ uvedl náměstek hejtmana Jakub Pánik.

DSC_0973

Na výstavbu cyklostezky získal Karlovarský kraj 85 procent celkových nákladů stavby z  Regionálního operačního programu Severozápad. Finanční prostředky ve výši 32 milionů na předfinancování projektu poskytlo město Karlovy Vary, které se také bude starat o údržbu nového úseku. „Jde o předposlední úsek Cyklostezky Ohře na území Karlových Varů, který je velmi důležitý pro síť cyklotras plánovaných v našem generelu cyklodopravy. A v neposlední řadě je také krásný,“ poznamenal primátor města Karlovy Vary.

Na otevření nového úseku cyklostezky chce Karlovarský kraj upozornit také uspořádáním Dne Cyklostezky Ohře s dárky pro účastníky.  Akce se bude konat v sobotu 13. června od 11 do 16 hodin ve Svatošských skalách u Karlových Varů a je určena malým i velkým cykloturistům.