Archive for Červenec 2015

ROVNÉ PODMÍNKY PŘEDCHÁZEJÍ PROBLÉMŮM

V posledních dnech jsme v tisku zaznamenali postesknutí příjemců týkající se přísnosti řídicího orgánu při stanovování a následném dodržování podmínek dotace. „Jako předseda se mohu zaručit za to, že Regionální operační program Severozápad si zakládá na striktním dodržování podmínek a rovném přístupu ke všem příjemcům,“ uvádí předseda Regionální rady Milan Pipal.

 

„Poučili jsme se z minulosti a současný přístup řídicího orgánu ke kontrolám je v zájmu příjemců nejen dnes, ale i do budoucna,“ dodává Pipal, podle něhož může důslednost ochránit příjemce před případnými korekcemi v rámci následných kontrol.

 

„Víme, že administrativa je složitá. Příjemcům jsme ale otevření, nebráníme se komunikaci,“ podporuje předsedu ředitelka Úřadu Regionální rady Jana Havlicová. „Každý za námi může kdykoli přijít konzultovat, je v zájmu našem i příjemců vyčerpat do konce programu co nejvíce finančních prostředků,“ doplňuje.

 

Regionální operační program je téměř na konci a na příjemce i úředníky je vyvíjen velký tlak. Obě strany mají výrazně kratší termíny na vyřízení, kontrolu a administraci žádostí o platbu. “Proto znovu apelujeme na příjemce, aby měli harmonogram nastavený reálně. Dnes je velký problém termíny prodlužovat, nehledejte tedy cesty jak získat více času, ale cesty, jak projekty urychlit a dokončit je včas,“ uzavírá Havlicová.

DSC_2568

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ „JÁ A PROJEKT“ VSTOUPILA DO DRUHÉ POLOVINY

Fotografická soutěž „JÁ A PROJEKT“ byla zahájena a je v plném proudu. Pravidla a podmínky soutěže jsou jednoduchá a šanci vyhrát má opravdu každý. Stačí jen vyfotit se u jakéhokoli projektu financovaného z prostředků ROP Severozápad a fotografii poslat na emailovou adresu fotosoutez@nuts2severozapad.cz.

V tuto chvíli nám dorazilo již několik krásných fotek z Karlovarského i Ústeckého kraje. Konkrétně se jedná o projekty Dům porcelánu v Dubí, přístav Nučničky, hotelový komplex Větruše, Děčínský zámek, Karlovarská krajská nemocnice, památková zóna Jiřetín pod Jedlovou nebo městské sportoviště v Oseku.

Přehled dalších projektů, u kterých se můžete vyfotit a poslat foto do soutěže naleznete zde.

Na výherce soutěže čekají zajímavé ceny – fotoaparát, tablet nebo čtečka knih.

Těšíme se na další krásné fotky.

 

Ex post evaluace implementačního systému politiky soudržnosti 2007-2013

Generální ředitelství Evropské komise pro regionální a městskou politiku a Generální ředitelství Evropské komise pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování zahájilo projekt evaluace implementačního systému politiky soudržnosti 2007 - 2013 za účelem vyhodnotit účinnost a efektivitu implementačních systémů na podporu provádění politiky soudržnosti ve všech členských státech EU ve zmíněném programovém období. Hlavním účelem je poučit se ze zkušeností získaných v programovém období 2007-2013 s cílem zlepšit implementační systém v budoucnu. Společnosti KPMG a Prognos, které evaluaci zajišťují, připravily online průzkum, aby bylo možné lépe pochopit názory těch, kteří se zabývali těmito fondy – buď na straně jejich řízení, na straně příjemce finančních prostředků, či jako poskytovatele podpory ostatním při vyplňování žádostí o dotaci nebo jako realizátora hodnocení, atd. Můžete se podělit o svůj názor na všechna tato témata, nebo pouze na ta, která si vyberete. Své odpovědi můžete zaznamenat v on-line dotazníku ZDE. Dotazník je k dispozici v českém jazyce po výběru „Česky“ v pravém horním rohu. Detaily k vyplnění se dozvíte na uvedené webové stránce před samotným vstupem do dotazníku. Děkujeme všem příjemcům, regionálním partnerům a dalším za spolupráci a vyplnění uvedeného dotazníku.   EU  Fatal error: Call to undefined function pvc_stats_update() in /disk_1/www/cz/nuts2severozapad/www/wp-content/plugins/exec-php/includes/runtime.php(42) : eval()'d code on line 17