Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

SILNICE MEZI MERKLÍNEM A PSTRUŽÍM JE DÍKY MODERNIZACI BEZPEČNĚJŠÍ

Modernější, širší a pro řidiče hlavně bezpečnější. Taková je po dokončené celkové rekonstrukci silnice II/221 Merklín – Pstruží. „Využívají ji nejen místní obyvatelé a turisté, ale v zimní sezoně čelí i náporu návštěvníků mířících do krušnohorských lyžařských areálů,“ zdůraznil význam stavby hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Jde už o druhou etapu modernizace této komunikace, která navazovala na předchozí úpravy z let 2008 až 2010.

P1020291

„Rekonstrukce úseku dlouhého 800 metrů stála 77,9 milionu korun a Karlovarský kraj na ni získal dotaci 66,2 milionu z Regionálního operačního programu ROP Severozápad. Zbývající náklady ve výši 11,7 milionu korun uhradí kraj ze svého rozpočtu,“ vyčíslil náměstek hejtmana Jakub Pánik.

Modernizace trvala od dubna loňského roku a její součástí byla i přeložka části silnice do nové trasy, která si vyžádala výstavbu nového mostu přes říčku Bystřici.

P1020288

Stavbaři upravili směr i šířkové uspořádání komunikace. Aby silnice byla stabilní, vybudovali opěrné zdi na břehu Bystřice a gabionové zdi na zářezové straně vozovky. Přeložili inženýrské sítě, upravili odvodňovací systém, zřídili dva nové autobusové zálivy a instalovali dopravní značení. Jako partner se na projektu a realizaci stavby podílela obec Merklín spolu se Svazkem obcí Bystřice.