Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

V NOVÉ ROLI SLAVNOSTNĚ OTEVŘELI DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE I KNIHOVNU

Ve středu 30. 9. 2015 a 7. 10. 2015 byly otevřeny nové prostory Domu dětí a mládeže a knihovny v Chodovské ulici v Nové Roli. Do budovy bývalého kulturního domu, kde sídlí i městský úřad, se přestěhoval  Dům dětí a mládeže. V prosinci v prostorách přibude ještě Základní umělecká škola. V Nové Roli se tak daří soustředit všechny městské aktivity pod jednu střechu. Většina vnitřních prostor je opravena a postupně začíná sloužit obyvatelům, především dětem. Výtvarná výchova, taneční kroužky, myslivecký kroužek, kroužek malý zdravotník, vaření nebo spinning. To je jen malý výčet aktivit, které získaly s opravením bývalého kulturního domu vlastní zázemí.

DSC_0640

Několik týdnů také museli novorolští čtenáři čekat na otevření knihovny v nově zrekonstruovaných prostorách. Všechny knihy sem byly přestěhovány lidským řetězem a kromě literatury je všem návštěvníkům k dispozici také malá výstava fotografií, dokumentující průběh náročného stěhování.

DSC_0508

Na revitalizaci Domu dětí a mládeže získala obec dotaci 9 milionů korun z Regionálního operačního programu Severozápad, městský rozpočet se podílel třemi miliony. Nákladnou položkou bylo vybavení, které nebylo součástí projektu. Stavební práce trvaly zhruba rok, dovybavení a zabydlení jednotlivých místností dalších pár měsíců a dnes již začaly první děti navštěvovat zájmové kroužky i knihovnu v nových prostorách.

 DSC_0615