Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

I DÍKY ROP SEVEROZÁPAD OTEVŘELI V LITVÍNOVĚ NOVÉ HŘIŠTĚ

Tradičním přestřižením pásky bylo dne 8.10.2015 otevřeno rozlehlé víceúčelové hřiště v Tylově ulici v Litvínově. Vybudování tohoto hřiště vyšlo na zhruba 8,5 milionu korun, přičemž 7,3 milionu činila dotace z ROP Severozápad. Výstavba hřiště, které je největší ve městě, začala v polovině června. V rámci akce došlo k rekonstrukci komunikací včetně obrubníků a veřejného osvětlení. Byly vybourány staré betonové plochy, odstraněny staré koše, lavičky a herní prvky a ty byly nahrazeny novými.

IMG_1153

Hřiště je rozděleno do několika zón podle věkových kategorií návštěvníků. Nejmenší děti zde mají k dispozici trampolínu, pískoviště nebo houpačky. Starší děti pak jednostranné hřiště s košem a bránou, dvě lezecké stěny, lanovou pyramidu a překážkovou dráhu. Všemu dominuje herní sestava s tobogánem a lanovkou. Nechybí ani workoutové prvky pro cvičení s vlastní vahou těla. Dospělým a seniorům jsou určeny nenáročné cvičící stroje. Pro hendikepované je tu například speciální houpačka.

IMG_1157

Hřiště se táhne až do parčíku pod areálem bývalé polikliniky. Tam našlo své místo hřiště na pétanque a také stůl pro stolní tenis.V rámci akce došlo také k nainstalování nového kamerového bodu, opravě schodiště či k revitalizaci zeleně.