Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

V KRUPCE SLAVNOSTNĚ OTEVŘELI PARK HERTY LINDNEROVÉ

Centrální městský park Herty Lindnerové byl v Krupce po jeho rozsáhlé a komplexní rekonstrukci otevřen ve čtvrtek 15. října 2015.

IMG_9264

Na ploše přes 2,5 hektaru je nyní kromě velkých travnatých ploch a kulturní a udržované zeleně zároveň několik samostatných stanovišť a prvků. Občanům jsou k dispozici 2 hřiště pro malé i větší děti, účelně vybavená jak pro hry a pobyt maminek s dětmi, tak i pro pohybové aktivity na lanové pyramidě a dalším mobiliáři.

Dále je v parku moderní hřiště pro několik míčových sportů, a 5 cvičebních prvků pro seniory na procvičování a masáže. Majitelé psů zde mají k venčení a volnému pohybu oplocenou plochu. Na důstojném místě je instalovaná busta odbojářky Herty Lindnerové, po které je park pojmenovaný.

???????????????????????????????
Pro obnovu a rekonstrukci byly především využité prostředky z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši přes 13 milionů korun. Další finance poskytlo město Krupka ze svého rozpočtu v objemu 3 mil. Kč. Díky tomu se podařilo vytvořit dílo, které svým charakterem, pestrou využitelností a užitečností nemá obdobu ani ve velkých okolních městech v celém regionu.

P1000125

 

Zdroj: Městský úřad Krupka, ÚRR