Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Silnice v Krásné Lípě
  • Městský úřad v Třebenicích

V PRVNÍM ČESKÉM GYMNÁZIU V KARLOVÝCH VARECH SKONČILA MODERNIZACE ZÁPADNÍHO KŘÍDLA BUDOVY

V úterý 15. prosince proběhlo v Karlových Varech slavnostní  představení ukončení modernizace Prvního českého gymnázia. Žáci i učitelé tohoto gymnázia tak již mohou využívat nově zrekonstruované prostory budovy školy. Díky výstavbě nového západního křídla budovy i úpravám stávajících prostor se tak karlovarské gymnázium zařadilo mezi krajské školy, které žákům nabízejí nejen vysokou úroveň vzdělávání, ale také moderní a příjemné zázemí s potřebným technickým vybavením.

DSC08511

Stavba začala v červnu loňského roku. Projekt zahrnoval výstavbu nového západního křídla a částečnou rekonstrukci stávající budovy. Celkové náklady projektu dosahují  téměř  51 milionů korun, z toho předpokládaná dotace z ROP Severozápad činí  více jak 39 milionu korun. Zbylé náklady jsou hrazeny z rozpočtu Karlovarského kraje.

DSC08529

Nová část gymnázia nabízí moderní aulu s prostorem pro vzdělávací a kulturní akce, včetně akcí pro veřejnost. Studenti se dočkali nových výtvarných ateliérů, hudebny, jazykové učebny a šaten, pedagogům jsou určeny nové kabinety. Po  vybudování výtahu se škola stala navíc bezbariérovou. Stavebními úpravami prošla i vstupní hala budovy, nad níž vznikla nová patrová nadstavba se zasedací místností. V přízemí vyrostla knihovna s čítárnou a připraven je bufet s oddychovým prostorem pro studenty. Studenti, pedagogický sbor i provozní pracovníci tak dostali krásný vánoční dárek.