Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Městský úřad v Třebenicích
  • Silnice v Krásné Lípě

ROP SEVEROZÁPAD PŘISPĚL NA ROZVOJ SPORTOVNÍHO ŽIVOTA ČÁSTKOU PŘESAHUJÍCÍ 4 MILIARDY KORUN

 

Od počátku programového období přispěl Regionální operační program Severozápad na rozvoj sportovního života v Ústeckém a Karlovarském kraji částkou 4,02 miliard Kč. Díky evropským dotacím nyní slouží občanům i návštěvníkům našich krajů rekonstruované nebo nově vybudované multifunkční areály a sportoviště, sportovní haly, dětská hřiště, cyklostezky nebo lyžařské areály.

„Sama jako sportovně založený člověk vítám, že naši příjemci mysleli na tento způsob využití evropských prostředků a zasloužili se tak o rozšíření možností ke sportovnímu vyžití občanů tohoto regionu“ říká Jana Havlicová, ředitelka Úřadu Regionální rady. Příjemci dotací realizovali v této oblasti celkem 100 projektů.

„Díky tomu, že jsou tato sportoviště moderní a lákavá pro cílové skupiny, především děti, předpokládám, že jsou hojně využívána. A to je ten důvod proč to děláme.“ dodává Havlicová.

V Ústeckém kraji se může úspěšně podpořeným projektem pyšnit například město Osek. Původní fotbalové hřiště bylo propojeno s herními plochami u objektu základní školy, čímž vzniklo městské multifunkční sportoviště.

Revitalizace městského sportoviště v Oseku

Revitalizace městského sportoviště v Oseku

V Chodově na Karlovarsku slouží díky dotacím místním občanům a také žákům základní a speciální školy hala s kapacitou pro 90 sportovců a 200 diváků. Areál je navíc přístupný také imobilním osobám, příjemce zajistil v rámci projektu mimo jiné 3 parkovací místa pro osoby s omezeným pohybem přímo u vstupu do haly.

Sportovní hala Chodov

Sportovní hala Chodov