Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

INFORMACE Z JEDNÁNÍ MONITOROVACÍHO VÝBORU ROP SEVEROZÁPAD


Monitorovací výbor Regionálního operačního programu Severozápad se 8. července 2013 sešel na zasedání v Ústí nad Labem. Jeho jednání řídil předseda Milan Pipal. Členy monitorovacího výboru jsou zástupci euroregionů, krajů, měst a obcí regionu Severozápad, zástupci ministerstev, Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy, Asociace hotelů a restaurací, Univerzity J. E. Purkyně i neziskových organizací. Evropskou komisi na najednání zastupovali Christos Gogos a Tomáš Kuchtík.

V úvodu jednání se členové Monitorovacího výboru seznámili s aktuální situací ROP Severozápad včetně informace o řešení korekce, kterou EK požaduje u ROP Severozápad. Zástupci EK znovu deklarovali, že otázka úhrady korekce musí být řešena na české úrovni. Předseda Regionální rady Petr Navrátil informoval přítomné o probíhajících jednáních. „Pokud jde o úhradu korekce, byly avizovány vstřícné kroky ze strany Ministerstva financí, jestliže k nim dojde, budeme na základě nich dál jednat a případně iniciovat mimořádné schůze krajských zastupitelstev,“ uvedl Petr Navrátil.

Monitorovací výbor se zabýval také návrhem realokace 3,1 miliardy korun z ROP Severozápad do jiných operačních programů. Návrh realokace schválila vláda, nicméně pro přesun prostředků je klíčový souhlas právě Monitorovacího výboru ROP Severozápad.

Petr Navrátil se v souvislosti s realokací obrátil na zástupce Ministerstva pro místní rozvoj s dotazem, zda se uvažuje o „rozvolnění“ pravidla n+2/n+3 pro Českou republiku. Pokud by k takovému kroku došlo, měl by ROP Severozápad na vyčerpání prostředků více času a realokace prostředků by nebyla nezbytná. Podle zástupců Ministerstva pro místní rozvoj se o změně pravidel jedná a případná úprava by byla zohledněna. Členové Monitorovacího výboru ROP Severozápad o realokaci podrobně diskutovali, usnesení o přesunu prostředků z ROP Severozápad ale nebylo přijato. „Upozornil jsem členy Monitorovacího výboru, že je zde riziko, že prostředky nebudou vyčerpány. Usnesení o přesunu prostředků nebylo přijato. Část členů Monitorovacího výboru je přesvědčena, že se podaří pravidla změnit a bude tedy čas prostředky vyčerpat v rámci obou strukturálně postižených regionů. Je možné, že se tímto tématem bude Monitorovací výbor ještě zabývat,“ uvedl Petr Navrátil.