Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00
Zubrnice Zubrnice Městský úřad v Třebenicích Volnočasový areál Rolava Víceúčelové hřiště v Litvínově Víceúčelové hřiště v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní hala v Litvínově Sportovní areál v Duchcově Regioshark Regioshark Plavecký areál v Ústí nad Labem Park Herty Lindnerové v Krupce Park Herty Lindnerové v Krupce Nemocnice v Mostě Nemocnice v Mostě Depozitář muzea v Žatci Depozitář muzea v Žatci Městská nemocnice v Litoměřicích Městská nemocnice v Litoměřicích Meandr Ohře Meandr Ohře Amfiteátr v Lokti Městská knihovna v Děčíně Městská knihovna v Děčíně Karlovarská krajská nemocnice Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Sportovně rekreační areál Krajinka v Chebu Hasičské muzeum v Krupce Hasičské muzeum v Krupce Dům porcelánu v Dubí Dům porcelánu v Dubí Dopravní terminál v Chebu Dopravní terminál v Chebu Dopravní hřiště v Litoměřicích Dopravní hřiště v Litoměřicích Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Domov se zvláštním režimem Oáza Klidu o.p.s. v Novém Sedle Diakonie ČCE v Litoměřicích Domov dětí a mládeže v Nové Roli Domov dětí a mládeže v Nové Roli Bazénové centrum Karlovy Vary Zámecké zahrady v Děčíně Bazénové centrum v Karlových Varech Autobusové nádraží v Litoměřicích Autobusové nádraží v Litoměřicích Zámecké zahrady v Děčíně Silnice Pstruží Městská knihovna v Nové Roli Městská knihovna v Nové Roli Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Rekonstrukce střechy kostela v Petrovicích Víceúčelové hřiště v Hazlově Víceúčelové hřiště v Hazlově Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Krajská zdravotní v Ústí nad Labem - dětský pavilon Autobusový terminál v Žatci Autobusový terminál v Žatci Multifunkční hřiště v Hroznětíně Společenský objekt Dalovice Karlovarská krajská nemocnice Retromuseum v Chebu Retromuseum v Chebu

INFORMACE ZE 75. ZASEDÁNÍ VÝBORU REGIONÁLNÍ RADY

Jedním z hlavních bodů 75. zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (VRR) bylo projednání aktuální situace na ROP Severozápad a obnovení činnosti ROP Severozápad. Členové VRR rovněž diskutovali nad vyhlášením nových výzev a vyplácením peněz příjemcům, kterým nebyly finanční prostředky v důsledku pozastavení předfinancování ze státního rozpočtu vyplaceny.

Povolení obnovit dotační program získal ROP Severozápad přímo od Evropské komise, která svoje rozhodnutí oznámila v dopise zaslaným do České republiky.

Aby byl ROP Severozápad obnoven, je ještě nutné, aby zastupitelstva Ústeckého i Karlovarského kraje schválila převod finančních prostředků na účet Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (RR SZ) na provedení plošné a extrapolované finanční opravy. Obě zastupitelstva budou o přijetí korekce jednat 19. srpna 2013. Podle předsedy RR SZ Petra Navrátila je schválení přijetí korekce ve výši 598 milionů Kč pro Ústecký kraj a 308 milionů Kč pro Karlovarský kraj poslední šancí, jak stihnout peníze vyčerpat.

V placení korekce by krajům návratnou finanční výpomocí pomohlo Ministerstvo financí. Splácet by oba kraje začaly již v letošním roce, v roce 2020 by pak v této věci byly vůči ministerstvu bez dluhů.

Na nové výzvy pak bude k dispozici celých 6,5 mld. Kč – tedy pokud nebude odvedeno 3,1 mld. Kč do jiných operačních programů.  Částka by měla být vyčerpána do konce roku 2015, přičemž tři miliardy je nutné rozdělit ještě v roce 2014.

Podle předsedy RR SZ Petra Navrátila budou vyhlášeny např. výzvy pro malé obce, na rekonstrukci silnic II. a III. tříd, ale také na cestovní ruch nebo cyklostezky.  Rovněž program začne proplácet příjemcům, kterým nebyly žádosti o platbu v důsledku pozastavení předfinancování ze státního rozpočtu vyplaceny, a to celkem 4,5 mld. Kč. „V září bychom mohli vyplatit asi 1,5 mld. Kč, ostatní projekty teprve procházejí procesem kontroly nebo i realizace,“ uvedl na tiskové konferenci po zasedání VRR Navrátil. Zaplaceno prozatím nedostane Krajská zdravotní, jejíž projekty vyšetřuje policie a Evropská komise nepovolila jejich certifikaci.