Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
PRACOVIŠTĚ KARLOVY VARY

Závodní 391/96C
360 06 Karlovy Vary

Úřední hodiny pro veřejnost:
po-pá 8.00-13.00

REGIONÁLNÍ RADA PODALA TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA LEA STEINERA

Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad podala trestní oznámení na bývalého člena Monitorovacího výboru a vedoucí Odboru řízení programu Leo Steinera pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv a trestného činu pomluvy.Trestného činu poškození cizích práv dle § 181 odst. 1 trestního zákoníku se dopustí ten, kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že uvede někoho v omyl nebo využije něčího omylu.

Trestného činu pomluvy dle § 184 odst. 1 trestního zákoníku se dopustí ten, kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu.

Z uvedeného skutkového stavu vyplývá podezření, že

  • Leo Steiner spáchal trestný čin poškození cizích práv dle § 181 odst. 1 trestního zákoníku, nebo se o něj pokusil tím, že uvedl nepravdivé informace, a to v úmyslu uvést v omyl osoby přítomné na zasedání Monitorovacího výboru a osoby přítomné na tiskové konferenci, jako i širokou veřejnost prostřednictvím sdělovacích prostředků. Tímto jednáním RR SZ vznikla a nadále vzniká vážná újma na dobré pověsti.
  • Leo Steiner spáchal trestný čin pomluvy dle § 184 odst. 1 trestního zákoníku, nebo se o něj pokusil tím, že sdělil o paní Janě Vaňhové, hejtmance Ústeckého kraje, nepravdivý údaj způsobilý značnou měrou ohrozit její vážnost u spoluobčanů a způsobit jí vážnou újmu na jejím dobrém jménu a pověsti.

Rozcestník

Region Severozápad 2014

Úřední deska

Fotogalerie projektů - větší

ROPTV

Seznam příjemců dotací

Veřejné zakázky

Publikace ROPSZ

 

 

Semináře pro žadatele a příjemce dotací