Oblast podpory 1.3
Infrastruktura v oblasti rozvoje lidských zdrojů
Zaměření oblasti podpory:
- Modernizace a fyzická obnova středních škol.
- Modernizace vybavení středních škol a vyšších odborných škol (např. vybavení pracovních dílen, laboratoří a počítačových učeben).
- Revitalizace a modernizaci stávajících objektů za účelem využití pro vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů, včetně knihoven regionálního významu.
- Úprava vzdělávací infrastruktury v návaznosti na potřeby dalšího vzdělávání (např. polyfunkční vybavení učeben s ohledem na kombinované využití pro běžné stupně škol a další vzdělávání v rámci komunitních škol, modernizace a dostavba knihoven, včetně nákupu ICT).
- Modernizace a rekonstrukce infrastruktury pro poskytování sociální péče (např. centra denních služeb, denní a týdenní stacionáře, chráněné bydlení, domovy pro osoby se zdravotním postižením).
- Modernizace a rekonstrukce krajských zdravotnických zařízení včetně nových technologií (vytvoření komplexní infrastruktury v oblasti emergenční a akutní péče, malá centra primární zdravotní péče, zdravotnické přístroje, zdravotnické laboratoře, informační centra a jejich vybavení, podpora optimalizace logistických a obslužných procesů).
Příjemci
- Kraje v případě projektů realizovaných ve městech nad 5 000 obyvatel
- Organizace zřízené či založené krajem
- Nestátní neziskové organizace, v případě projektů realizovaných na území měst a obcí od 5 000 obyvatel
Celkem bylo pro oblast podpory 1.3 vyhlášeno 11 výzev. Dokončeno a podpořeno bylo 50 projektů.
Koneční příjemci vynaložili finanční prostředky ve výši 125,4 mil. EUR (CZV).
Nejčastějšími typy zrealizovaných projektů v oblasti podpory 1.3 byly projekty zaměřené na rozvoj služeb poskytovaných v sociální oblasti, zkvalitnění a modernizaci výuky středních a odborných škol prostřednictvím pořízení technického vybavení (např. strojů), zařízení pracovních dílen laboratoří a počítačových učeben (např. projekt „Integrovaná SŠ energetická Chomutov, výstavba vzdělávacího centra“, „ISŠ Cheb – Centrum dřevozpracujících oborů“). Dalšími častými typy byly projekty zaměřené na modernizaci či rekonstrukci zdravotnických zařízení prostřednictvím stavebních úprav včetně pořízení nových technologií. V této souvislosti lze uvést projekt Krajské zdravotní „Rekonstrukce a modernizace Dětské kliniky – KZ, a.s. – MNUL, o.z. (dětský urgentní příjem a stacionář)“ v Ústí nad Labem a projekt Karlovarského kraje „Lineární urychlovač pro nemocnici v Chebu – přístavba zázemí“.
Vybrané projekty
Mezi úspěšně zrealizované projekty patří např. projekt „Obnova přístrojového vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici Cheb – lineární urychlovač“
Fotografie z projektu „Obnova přístrojového vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici Cheb – lineární urychlovač“
Název projektu: | Obnova přístrojového vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici Cheb-lineární urychlovač |
Číslo projektu: | CZ.1.09/1.3.00/87.01386 |
Příjemce dotace: | Karlovarská krajská nemocnice a.s. |
Celkové výdaje projektu: | 98 302 215,00 Kč |
Projekt byl realizován v období 4/2015 – 11/2015 a týkal se pořízení lineárního urychlovače do Karlovarské krajské nemocnice a.s. – Nemocnice Cheb pro oddělení radioterapie a klinické onkologie. Prostřednictvím projektu bylo docíleno významného zlepšení stávajících podmínek pro poskytování onkologické zdravotnické péče. Díky zavedení nového moderního lineárního urychlovače, který zvyšuje kvalitu a úroveň léčebných postupů a tím zvyšuje celkovou kvalitu lékařské péče, bylo dosaženo celkového zmodernizování přístrojového vybavení KKN a.s. Výsledkem bylo zvýšení kvality a komfortu poskytované péče pacientům, především pak významné zefektivnění funkce nemocničního zařízení ve vztahu k péči o pacienty s nádorovým onemocněním, v častých případech v bezprostředním ohrožení života; prostřednictvím efektů projektu byla pozitivním způsobem ovlivněna kvalita života všech obyvatel regionu.