Logo
czech english
Regionální rada regionu
soudržnosti Severozápad

Úřad Regionální rady
Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Úřední hodiny podatelny:
po-pá 8.00-13.00
  • Městský úřad v Třebenicích
  • Silnice v Krásné Lípě

Rekonstrukce a modernizace sanatoria Akademika Běhounka na standard hotelu ***+


žadatel: Léčebné lázně Jáchymov a.s./ Jáchymov
výše dotace:
22 milionů korun
termín zahájení a ukončení projektu:
16.2.2009 – 30.11.2009


Předmětem projektu je rekonstrukce a modernizace vnitřních prostor sanatoria Akademika Běhounka v Jáchymově. Je závěrečnou etapou modernizací provedených akciovou společností Léčebné lázně Jáchymov v předchozích letech. Vnitřní modernizace se dotýká jak části ubytovací, tak wellness zázemí a vnitřních rozvodů. Modernizace ubytovacích pater spočívá v kompletní rekonstrukci koupelen, změně dispozice pokojů, jejich rekonstrukci a obnově části jejich zařízení.


behounka_1


Část nevyhovujících dvoulůžkových pokojů bude změněna na nedostatkové a žádané jednolůžkové. A vzroste také počet pokojů pro handicapované. Vedle rekonstrukce ubytovacích pater se interiérové obnovy dočká i vstupní hala s recepcí, schodiště, veřejné toalety a prostory kavárny. Rekonstrukce se dotkne dále 2 výtahů a podlah v kuchyni.


behounka_2


Prostory stávajícího bazénu a fit-centra se změní na wellness oázu s recepcí, moderními šatnami, saunou, vířivkou, Kneippovým chodníkem a řadou nových koupelových procedur.


behounka_3


„Modernizace lázeňského hotelu Akademika Běhounka navázala na několik provedených rekonstrukcí, z nichž nejvýznamnější byla rekonstrukce posledního ubytovacího patra, která proběhla před třemi lety. Modernizace a rekonstrukce lázeňského hotelu byla provedena v rekordním čase 6 týdnů a dotkla se všech jeho částí. Byly zrekonstruovány všechny pokoje, z nichž 6 nyní nabízí bezbariérové ubytování, 26 se změnilo na žádané jednolůžkové, vznikla čtyři nová apartmá a dvoulůžkové pokoje je nyní možné vybírat v uspořádání twin i double s odděleným či spojeným WC a koupelnou. Součástí rekonstrukce byla obnova dvou výtahů a interiérové modernizace se dočkala i vstupní hala s recepcí a schodiště. Ve stravovací části došlo k zavedení moderního bufetového výdeje a balneoprovozy byly rozšířeny o novou vodoléčbu s novými masážními vanami, individuálním rehabilitačním bazénkem, recepcí, Kneippovým chodníkem, vířivkou a moderní saunou s výhledem na panorama Krušných hor. Současný rostoucí zájem o služby zrekonstruovaného lázeňského hotelu i jeho každodenní provoz potvrzují oprávněnost provedených investic.MUDr. Eduard Bláha
generální ředitel a. s. Léčebné lázně Jáchymov